אוכמניות כחולות

אוכמניות

אוכמניות כחולות שצבען הכחול טומן סגולות בריאותיות רבות והן מכילות גם שפע רכיבים בריאים, כמו נחושת, אשלגן, מנגן, מגנזיום, ויטמין C, ויטמין K, ומגוון סיבים תזונתיים.

מעבר לכך, האוכמניות מכילות פיגמנטים בצבעי הסגול – כחול, המכונים אנטוציאנוסידים.
חומרים אלה מחזקים את כלי הדם,
ועל כן, האוכמניות נחשבות ליעילות ביותר בכל הנוגע לטיפול בבעיות כלי דם מגוונות. אוכמניות כחולות אף מכילות גלוקוכינין, שהינו חומר פעיל אשר יעיל להורדת רמות הסוכר בדם.
רכיב עוצמתי נוסף הוא pterostilbene, אשר תורם להפחתת רמות הכולסטרול בדם ויעיל למניעת מחלות לב שמקורן בבעיות כולסטרול.
האוכמניות מומלצות למניעת היווצרות קטרקט, למניעת נזקים לכלי דם ולמניעת רטינופתיה המתבטאת בפגיעה בראייה בקרב חולי סוכרת.

סגולותיהן של האוכמניות מתבטאות גם בחיזוק הראייה, טיפול בדלקות בדרכי השתן, אנתוציאנין שריכוז גבוה שלו מצוי בקליפתן של אוכמניות כחולות יעיל למניעת הליכים דלקתיים בגוף, למניעת עקה חמצונית, להאטת הליכי הזדקנות ולמניעת מחלות זקנה שונות.

לדעת מומחים רבים, כמות נוגדי החמצון שבפרי מסוגלת להשפיע גם על מחלות זקנה נפוצות וקשות כדוגמת אלצהיימר, שעשויות להיבלם באמצעות צריכת האוכמניות. גם מחלות קשות אחרות, כמו סרטן וסוכרת, מושפעות לטובה כתוצאה מהחשיפה לריכוז נוגדי החמצון המדהים של האוכמניות. זאת ועוד.

בכוחן של האוכמניות הכחולות למנוע שומן בטני ורמות כולסטרול גבוהות. אוכמניות כחולות אף מכילות חומצה כלורוגנית שהינה רכיב עוצמתי ביותר, ותרומתה רבה להאצת קצב חילוף החומרים ולעידוד הרזייה. מחקרים קליניים מעידים כי צריכת אוכמניות תורמת לשיפור הראייה.

מוצרים בהם תמצאו אוכמניות כחולות

×
×

עגלת קניות